jasoos
15 بهمن 1401 - 11:32

بازگشایی تمامی راه‌های روستایی کرمانشاه/ ارتفاع برف در برخی از مناطق استان به یک متر می‌رسید

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: اکنون تمام راه‌های روستایی استان بازگشایی شده و تردد در آن برقرار است.

علی سلیمی، معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی و همت جهادی راهداران، عملیات برف‌روبی راه‌های روستایی اجرا و بازگشایی تمامی محورهای برف گرفته استان انجام شده است.

وی ادامه داد: بارش برف در برخی محورهای روستا‌یی به بیش از یک متر رسیده بود و مشکلاتی را برای تردد روستاییان و انجام عملیات برف‌روبی ایجاد کرده بود، که با انجام یک‌هزار و ۶۰۰ کیلومترباند عملیات برف‌روبی تمامی محورهای روستایی بازگشایی شده است.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: برای باز‌گشایی ۳۵۹ راه روستایی؛ ۵۴ دستگاه ماشین آلات راهداری، ۶۵ نفر نیروی راهدار و ۶۱۰ تن شن و نمک مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در محورهای اصلی و شریانی به‌صورت مرتب انجام می‌شود، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات برف روبی و نمک‌پاشی در ۹۶۰ کیلومترباند از جاده‌های استان کرمانشاه با به‌کارگیری ۵۳ نفر نیروی راهدار، ۳۳ دستگاه ماشین آلات و مصرف ۴۱۵ تن شن و نمک جهت جلوگیری از یخ‌زدگی انجام شده است.

سلیمی در پایان، گفت: هموطنان در صورت نیاز به انجام سفرهای ضروری، لازم است قبل از عزیمت به سفر از طریق سامانه ۱۴۱ (تلفن ،تارنما و نرم افزار کاربردی تلفن همراه) مرکز مدیریت راه‌ها از آخرین وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018198