jasoos
19 دی 1401 - 15:25

ارائه مهارت فنی به ۱۵۰۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در بوشهر

بوشهر- مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: زمینه برای مهارت آموزی و کارآفرینی هزار و ۵۰۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در سطح استان فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی ظهر دوشنبه در نشست با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر، اظهار داشت: کارآفرینی و خوداشتغالی یکی‌از راه‌های ایجاد شغل برای فرزندان شاهد و ایثارگر بوده و لازمه ایجاد اشتغال پایدار داشتن مهارت است، که زمینه‌های مهارت آموزی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کل استان محیا است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای تمامی فرزندان شاهد و ایثارگر متقاضی اشتغال فراخوان مهارت آموزی با تضمین اشتغال زده خواهد شد.

وی گفت: مهارت‌افزایی، نیاز دنیای کار و می‌طلبد همه متقاضیان اشتغال در سطح استان بوشهر با حضور در دوره‌های آموزشی بر اساس نیاز بازار کار زمینه اشتغال خود را فراهم کنند.

دراهکی به تفاهم نامه همکاری وزارت نفت، استانداری بوشهر و آموزش فنی و حرفه‌ای در جهت تربیت نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز صنایع استان اشاره کرد و گفت: تمام جوانان جامعه هدف اشتغال صنایع استان می‌توانند با شرکت در دوره‌های برق صنعتی، ابزار دقیق، لوله کشی صنعتی و جوشکاری اشتغال خود را در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت در منطقه اقتصادی انرژی پارس تضمین کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به توسعه زیرساخت‌های آموزشی برای ۱۹ جامعه هدف در سطح استان اشاره کرد و افزود: مهارت‌آموزی نقش مهمی در رونق اشتغال و کارآفرینی دارد و این مهم در دستیابی به توسعه پایدار در یک جامعه، بسیار اثرگذار است، از این رو به جهت تأثیر امر آموزش‌های مهارتی به عنوان یکی از راه‌های مهم برون‌رفت از معضل بیکاری، کارآفرینی و افزایش سطح مهارت در جامعه نیاز به برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی داریم که امیدواریم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز برای تحقق زمینه اشتغال جامعه هدف در این مسیر آموزش فنی و حرفه‌ای را همراهی کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 965524