jasoos
08 آذر 1401 - 14:03

فرمانده سپاه استان سمنان: خوی "وحشی‌گری" دشمنان در اغتشاشات اخیر نمایان شد

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه امروز کشور و ملت ایران با دشمنانی مواجه است که هیچ عقیده مخالف خود را نمی‌پذیرند گفت: وحشی‌گری دشمنان در اغتشاشات اخیر در کشور نمایان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سردار حمید دامغانی در جمع بسیجیان پایگاه سکینه (س) سمنان در محله سرداران شهید با اشاره به تهدیدات و فتنه‌انگیزی‌های دشمنان در طول سالیان متمادی اظهار داشت: این دشمنان با جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی مشکل ندارند؛ بلکه آنها با تمدن، تاریخ و فرهنگ این کشور و ملت مشکل دارند.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایرانی اسلامی یعنی زیر بار ظلم نرفتن و دشمنان با این فرهنگ مشکل دارند افزود: باید گفت غیرت مردان و حیا و عفت زنان این کشور در طول تاریخ مثال‌زدنی است و اینها جزئی از فرهنگ ایرانی اسلامی و ملی این ملت سرافراز است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به اینکه دشمنان خارجی همواره یک جریان داخلی همسو با خود داشته‌اند تصریح کرد: این جریان داخلی در اقلیت بوده و تلاش می‌کردند که نگاه اقلیتی خود را به اکثریت مردم تعمیم دهند و تا به امروز نیز این رویه ادامه پیداکرده است.

سردار دامغانی اضافه کرد: بغض و کینه دشمنان روزی در مسجد گوهرشاد مشهد و کشتار مردم و زمانی با به قتل رساندن امیرکبیر و زمانی با به قتل رساندن مدرس و شیخ فضل‌الله‌ها و امروز نیز با فحاشی کردن و خشونت در فضای مجازی و با به شهادت رسانده وحشیانه بسیجیانی همچون آرمان علی‌وردی‌ها نمایان می‌شود.

وی بیان کرد: مشکل دشمنان، با ایران است و جریان غرب‌زده داخلی تلاش می‌کند تا هویت ایرانی و هویت اسلامی این مردم را از بین ببرد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به افسردگی و سرخوردگی دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: ما با دشمنانی مواجه هستیم که هیچ عقیده مخالف خود را نمی‌پذیرند و وحشی‌گری آنها را در اغتشاشات اخیر در کشور به چشم دیدیم؛ ماهیت و خوی اینها، خوی وحشیگری و برگرفته از خوی استکباری است که تمدنشان بر پایه کشتار و قتل است و بااین‌همه دم از آزادی و حقوق بشر می‌زنند.

سردار دامغانی با اشاره به جنگ تمام‌عیاری که دشمنان داخلی و خارجی در طول یکی دو ماه گذشته به راه انداخته‌اند گفت: دشمنان با دین و مذهب ما مشکل دارند و در جریان اغتشاشات و وقایع اخیر جسورانه سخن از پایان ایران جغرافیایی زدند و عملاً با افتخار به تجزیه ایران اشاره می‌کنند و بنابراین باید گفت که آنها به دنبال از بین بردن نظام و انقلاب نیستند؛ آنها به دنبال نابودی ایران هستند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به دروغ‌پردازی‌های دشمنان گفت: امروز کشور در قله پیشرفت و تکنولوژی قرار دارد و رمز موفقیت در مسیر پیش رو تنها بصیرت و دشمن‌شناسی است.

سردار دامغانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک میلاد حضرت زینب (س) اظهار داشت: فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذرماه سال 1358 از سوی امام خمینی (ره) یکی از اتفاقات بسیار خوبی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران رقم خورد.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) تشکیل بسیج را از الطاف الهی بر ملت ایران عنوان کردند و رهبر معظم انقلاب نیز آن را معجزه الهی خواندند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه امام راحل به نقش مردم در حکومت دینی و جامعه اسلامی اعتقاد قلبی داشتند به همین دلیل بود که نهاد و شجره طیبه بسیج را تشکیل دادند گفت: این رویکرد و دیدگاه برخلاف دیدگاه جوامع غربی و استکباری است که مردم را طعمه و ابزاری برای رسیدن به اهداف شوم خود در نظر می‌گیرند.

سردار دامغانی بسیج را مظهر قدرت و نماد کارآمدی نظام و زنده‌بودن انقلاب و ملت ایران عنوان کرد و گفت: بسیج در هر عرصه‌ای وارد شود مایه پویایی و نشاط با استفاده از ظرفیت مردم است و باید گفت بسیج در طول 43 سالی که از عمر پربرکت انقلاب می‌گذرد نقشش را به بهترین شکل ممکن ایفا کرده است.

وی ادامه داد: بسیج در عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف از سیل، زلزله، کرونا و دیگر عرصه‌ها همواره پیشتاز و پیشگام در خدمت‌رسانی به مردم بوده است و در تمامی این عرصه‌ها عملکردی موفق داشته است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به حضور بهنگام مجموعه بسیج این استان در بروز وقایع طبیعی چه در داخل استان و چه در خارج استان گفت: بسیجیان استان سمنان در هنگام وقوع سیل در پل‌دختر و روستای چم مهر به‌خوبی وارد میدان شدند و در کمترین بازه زمانی و به بهترین وجه ممکن به مردم این منطقه از کشور خدمت‌رسانی کردند و یا در سیل جنوب دامغان که بسیجیان و گروه‌های جهادی استان شبانه در این منطقه حضور یافته و ظرف چند ساعت تا صبح خانه‌های مردم را از گل‌ولای پاک‌سازی کردند و وقتی مسئولان صبح در این منطقه سیل‌زده حضور یافتند این عزم و همت گروه‌های جهادی و بسیجی را تحسین کردند و اینها نمونه‌هایی از قدرت بسیج و مردم است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888328