jasoos
08 آذر 1401 - 15:01

مانور زلزله در ۲ هزار مدرسه استان بوشهر برگزار شد

همزمان با سراسر کشور مانور سراسری زلزله پس از به صدا درآمدن آژیر خطر وقوع زلزله، به طور همزمان در ۲ هزار مدرسه استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن جامعه تاب‌آور ظهر امروز در مدارس استان بوشهر اجرا شد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه آمادگی مقابله با حوادث طبیعی باید افزایش یابد، اظهار داشت: استان بوشهر در معرض خطرات گوناگون بلایای طبیعی از جمله زلزله، سیل، طوفان و خشکسالی قرار دارد که باید بر اساس این حوادث آموزش‌های لازم جامعه هدف آن فرا بگیرد.

محمد هادی رستمیان به مانور زلزله در مدارس پرداخت و بیان کرد: مانور زلزله و ایمنی با هدف افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان و جامعه برای آمادگی در انجام واکنش‌های ایمنی و مقاوم‌سازی و جلوگیری از تلفات و خسارات ناشی آن اجرا می‌شود.

وی برگزاری مانور سراسری ایمنی و زلزله را به‌عنوان یک کلاس درس آموزشی دانست و خاطرنشان کرد: این مانور آموزشی برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان تلقی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر پیش‌بینی، پیشگیری، آمادگی و مقابله، بازسازی و بازتوانی را 4 رکن مدیریت بحران دانست و تأکید کرد: ‌باید این ارکان مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم با کمترین تلفات نسبت به مدیریت حادثه اقدام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با اشاره به برگزاری بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در 2 هزار مدرسه استان بوشهر افزود: افزایش آمادگی، آشنایی با اصول خود مراقبتی در موقع زلزله، ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، کاهش تلفات و خسارت‌های ناشی از زلزله از اهداف برگزاری این مانور است.

علی موحدی انجام واکنش‌های سریع ، آشنایی دانش‌‌آموزان با حوادث طبیعی و چگونگی مقابله با زلزله را از اهداف این مانور دانست و خاطرنشان کرد: پیشگیری از آسیب‌ها و بلایای طبیعی در کنار آسیب‌های اجتماعی مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی سرعت عمل و افزایش مهارت‌های دانش‌آموزان را از ویژگی مهم مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس دانست.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888432